Coraz to częściej mówi się aktualnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u pań, które rodziły oraz tych, jakie mają komplikacje z nietrzymaniem moczu. Okazuje się bo, że dużo kobiet w różnym wieku ma kłopoty z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w rozmaity sposób. Jest to spory problem, o którym jednak wiele pań boi bądź też wstydzi się mówić.

mięśnie kegla mężczyzn

Coraz częściej niemniej jednak damy uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia oraz mają do czynienia z nowoczesnym podejściem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i podkreślają taką możliwość. Dzięki dobrej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i przyjemnej atmosferze, stosunkowo błyskawicznie można odzyskać sprawność. Także kobiety, jakie rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Jakie są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one na ogół pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie także powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wskaże należyte ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn wybitnie częstym objawem pojawiającego się problemu są kłopoty z erekcją i życiem seksualnym. Mężczyźni niezwykle niejednokrotnie nieprawidłowo tłumaczą takie objawy.
Na problemy z mięśniami dna miednicy są też narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najporządniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, który ma obowiązek wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to różnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, ale także ćwiczenia oddechowe. Niezmiernie ważną kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej w trakcie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże też rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o własnych objawach.
Większość osób, które miały szansę korzystać z takich treningów przyznaje, że dość prędko wolno dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Bardzo niejednokrotnie dochodzi u nich albowiem do przesunięcia się organów, co powoduje pokaźny dyskomfort i ból. Dobre ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.